Zayıflamak İsteyenlere YULAF

Zayıflamak   İsteyenlerin   Yardımcısı

 

YULAF

 

Sağlıklı bir şekilde beslenmenin yolu yağlı,tuzlu ve şekerli besinler yerini daha çok  lifli gıdalar tüketmekten geçer.Lif, bitki dokularının sindirim enzimleri ile parçalanmayan kısmıdır.Özellikle tahıllarda , sebzelerde, meyvelerde ve kuru baklagillerde bulunur.

Tahıllar arasında Yulafın önemli bir yeri vardır.Diğerlerinden üstün yanı içerdiği lif miktarının yüksekliğidir.

Yulaf, diğer tahıllardan daha az karbonhidrat ve daha fazla protein içerdiği gibi yağ ve kolesterol de içermez.Bu özellikleri ve lifli yapısı sayesinde

 Yulaf vücudumuzun pek çok hastalığa karşı dirençli olmasını da sağlar.

Bağırsakların düzenli ve kolay çalışmasını sağlar Yulafın içerdiği lif bağırsaklarda bir sünger gibi davranarak su tutar. Böylece sindirim sistemi boyunca  geniş ve yumuşak bir kitle oluşturur.Bu durum bağırsak hareketlerini kolaylaştırır.Başta kabızlık olmak üzere bağırsak kanserleri ve diğer bir çok bağırsak hastalığını önler.Bu özelliğiyle zayıflamaya önemli ölçüde yardımcıdır.

Lifli olduğu için sindirimi uzun sürer ve tokluk hissi yaratır.Böylece rejim yapanlara kolaylık sağladığı gibi zengin içeriği sayesinde günlük vitamin ve mineral ihtiyacını da karşılar.

Yulafın kimlik kartı

* Yulaf oldukça kalorili bir tahıl. 100 gramında 390 kalori bulunuyor. Oysa aynı miktar pirincin kalorisi 354, makarnanın ki ise 346. Bol miktarda nişasta içerdiği için değerli bir karbonhidrat kaynağı.

Yulaf;

Yulaf, kasları tazeleyen 'lisina' denilen bir protein ve sinirlerin işlevini düzenleyen yüksek dozda B grubu vitaminleri içeriyor.

'İyi' yağlar açısından çok zengin. İçeriğindeki 'oleik asit' denilen yağlar, sinir hücrelerinin düzenli bir şekilde işlemesi için son derece yararlı.

Yulaf mineral açısından da çok zengin: 100 gramında 53 mg kalsiyum, 405 mg fosfor, 4.5 mg demir ve 268 mg potasyum bulunuyor. Ayrıca değerli bir magnezyum deposu.

 

Etiket:Yulaf,sağlık iksiri,zayıflatan yulaf,yulaf maskesi,yulaf tarımı,yulaf ezmesi,sağlık için yulaf,diyet,diet,zayıflatan bitki,vitamin deposu yulaf,yulaf çayı, Ekolojik Yulaf Sütü, Yulaf taneleri, Organik Yulaf, Buğdaygiller, Avena türleri,zayıflama bitkisi

Eklenti Başlığı
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !